Prawnik prawo cywilne Warszawa
Kancelaria adwokacka Legalità Magdaleny Treter specjalizuje się w sprawach cywilnych. To bardzo szeroki zakres prawa, który obejmuje zarówno codzienne umowy (np. zakupy), jak i bardzo skomplikowane transakcje, w których biorą udział również przedsiębiorcy.
Prawo cywilne - rodzaje spraw
Reprezentujemy Klientów przed sądami wszystkich instancji m.in. w sprawach o:
zapłatę,
zniesienie współwłasności,
zasiedzenie i eksmisję,
dochodzenie odszkodowań oraz zadośćuczynienia,
wykonanie darowizny,
zwrot pożyczki,
naruszenie miru domowego,
ustanowienie służebności,
spór z deweloperem,
naruszenie praw konsumenta,
ubezwłasnowolnienie,
wyjawienie majątku,
upadłość konsumencką.
Częścią prawa cywilnego są także prawo spadkowe oraz prawo rodzinne i opiekuńcze. Podejmujemy się również prowadzenia spraw w tych obszarach.
Rodzaje umów - prawo cywilne
Kodeks cywilny to bardzo rozbudowana ustawa, która reguluje kilkanaście typów umów (np. umowę sprzedaży, darowizny, pożyczki), a także szereg zasad, na których opierają się relacje cywilne i handlowe. Prawo cywilne ma bardzo długą tradycję, bo sięga już czasów rzymskich. Rzymianie stworzyli bardzo nowoczesny system, na którym opiera się dziś prawodawstwo większości państw europejskich. Prawo rzymskie do dziś wykładane jest na każdym wydziale prawa i stanowi naturalny wstęp do nauki „właściwego” prawa cywilnego.
Kolejnym kamieniem milowym dla tworzenia nowoczesnego prawa cywilnego był Kodeks Napoleona, który wszedł w życie w 1804 roku i obowiązywał każdym państwie wchodzącym w skład Cesarstwa Francuskiego. Przez 10 lat stanowił podstawę stosunków cywilnych w Księstwie Warszawskim, ale nawet ten krótki czas wystarczył, by Kodeks trwale wpłynął na kształt prawa cywilnego w naszym kraju.
W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że na prawo cywilne składa się:
część ogólna,
prawo rzeczowe,
prawo zobowiązań, czyli prawo umów,
prawo spadkowe,
prawo rodzinne.
Prawnik sprawy cywilne – oferta
Kiedy warto zwrócić się do adwokata w sprawach cywilnych? Jak już wyjaśniliśmy, prawo cywilne ma bardzo szerokie zastosowanie i wcześniej czy później większość z nas stanie przed poważnym dylematem, który ma swoje źródło w którejś ustawie cywilistycznej. Oto przykładowe zagadnienia, w których swoją wiedzą może wesprzeć doświadczony adwokat:
Rodzic obiecał dokonać darowizny na rzecz dziecka, ale później wycofał się z obietnicy. Czy można przymusić go do dokonania darowizny?
80-letnia ciocia choruje na demencję. Coraz gorzej rozumie kierowane do niej komunikaty, w efekcie czego zawarła w trakcie pokazu bardzo niekorzystną i zupełnie niepotrzebną umowę kupna pościeli. Czy zachodzą przesłanki do ubezwłasnowolnienia jej?
Biuro podróży ulokowało klientów w hotelu o dużo niższym standardzie, niż wynikało z umowy. W odpowiedzi na reklamację napisano, że winę ponosi hotel, bo nie przygotował w porę pokoju dla gości, a biuro nie miało na to żadnego wpływu. Czy można żądać od niego zadośćuczynienia za zmarnowane wakacje?
Uczestnik wypadku drogowego musiał przez wiele miesięcy korzystać z rehabilitacji, by wrócić do pełni zdrowia. Ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia nie uwzględnił rachunków za prywatną rehabilitację. Czy można wyegzekwować płatność?
To tylko przykładowe zagadnienia, z którymi można zgłosić się do adwokata Warszawa prawo cywilne. Zachęcamy do kontaktu. Przedstawimy warunki współpracy, a po zapoznaniu się z okolicznościami sprawy zaproponujemy Klientowi strategię działania.
Prawo cywilne - reprezentacja klienta
Poza reprezentacją Klientów w sądzie udzielamy porad, sporządzamy pisma oraz opiniujemy pisma przygotowane przez stronę przeciwną. Wśród innych działań podejmowanych przez prawnika, specjalistę od prawa cywilnego w Warszawie znajdują się:
reprezentowanie Klientów w postępowania egzekucyjnych przed komornikami,
udział w negocjacjach między stronami i postępowaniach mediacyjnych,
sporządzanie pism, m.in.: wezwań do zapłaty, wypowiedzenia zawartej umowy, odstąpienia od umowy, rozwiązania umowy,
sporządzanie pism procesowych, m.in.: pozwów, wniosków w postępowaniu nieprocesowym, wniosków o zawezwanie do próby ugodowej, odpowiedzi na pozew, sprzeciwów od nakazów zapłaty, sprzeciwów od wyroków zaocznych, środków odwoławczych (apelacji, zażaleń, skarg), wniosków o zabezpieczenie, wniosków o wszczęcie postępowania egzekucyjnego.